Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
05 05 /19:23

27:0 atkarpą surengę, bet 20 taškų pranašumą paleidę „vilkai“ vis tiek sukandžiojo „Žalgirį“

Kauno „Žalgiris“ sekmadienio vakarą pralaimėjo atkarpą 0:27, panaikino 20 taškų deficitą, tačiau galiausiai vis tiek dramatiškai svečiuose pralaimėjo LKL akistatą Vilniaus „Wolves“ ekipai – 93:97 (26:17, 13:35, 26:25, 28:20).
Regimantas Miniotas
LKL rungtynės: „Wolves“ - Kauno „Žalgiris“ / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Turnyro prasme šių rungtynių rezultatas reikšmės neturėjo. Kauniečiai reguliariajame sezone yra užsitikrinę pirmąją vietą, „Wolves“ – trečią.

Kauniečiai užtikrintai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, tačiau antrame ketvirtyje netikėtai krito į milžinišką duobę.

Andrea Trinchieri vyrai pralaimėjo atkarpą net 0:27 ir jau „Wolves“ tapo padėties šeimininkais bei pradėjo užtikrintai pirmauti.

Galiausiai šią juodą atkarpą baudos metimais nutraukė Kevarriusas Hayesas.

Visgi antrą kėlinį Vilniaus komanda laimėjo net 35:13 ir komandos ilsėtis išėjo „Wolves“ pirmaujant 52:39.

Vaizdas aikštelėje mažai pasikeitė ir po pertraukos. „Vilkai“ toliau užtikrintai kontroliavo situaciją, kėlinio pradžioje turėjo rekordinį 20 taškų pranašumą (63:43), o „Žalgiris“ strigo ir niekaip negalėjo deficito sumažinti. Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai buvo priekyje – 77:65.

Visgi paskutinėje mačo atkarpoje kauniečiai sugebėjo pademonstruoti čempionišką charakterį. Edmondas Sumneris tritaškiais užkūrė žalią mašiną ir kėlinio viduryje komandas jau teskyrė vos du taškai, o likus 3 minutėms Rolandas Šmitas dviem tritaškiais „Žalgirį“ vėl išvedė į priekį – 93:90.

Tuomet atėjo laikas reaguoti „vilkams“ ir šeimininkai tai padarė. Keenanas Evansas pro šalį metė du tritaškius, vilniečiai spurtavo 5:0 ir lemiamu metu žalgiriečiai dar apmaudžiai prarado kamuolį, o Rasheedas Sulaimonas baudomis įtvirtino pergalę.

„Wolves“ lyderis pelnė 27 taškus.

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be Arno Butkevičiaus ir kaklo skausmus pajutusio Tomo Dimšos.

Nedas Pacevičius neturėjo Christiano Mekowulu ir Arno Beručkos.

Galima priminti, kad „vilkai“ žalgiriečius sukandžiojo ir pirmajame sezono mače, kai namuose laimėjo 75:64. Kauniečiai savo aikštėje atsirevanšavo 79:55 ir peršoko vilnietišką barjerą KMT ketvirtfinalyje – 95:76 ir 82:82.

„Wolves“: Rasheedas Sulaimonas 27 (4/7 tritaškių), Arturas Žagaras 16 (3/6 tritaškių), Jeffery Tayloras 14 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Regimantas Miniotas (10 atk. kam., 3 per. kam.) ir Tre'Shawnas Thurmanas po 13, Garrisonas Brooksas 5 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 19 (1/8 tritaškių, 8 rez. perd., 3 per. kam., 7 išpr. praž.), Edgaras Ulanovas 14 (5 atk. kam., 4 klaidos), Edmondas Sumneris (5 klaidos, 5 pražangos, 3/4 tritaškių) ir Laurynas Birutis (5 atk. kam., 6/7 dvitaškių) po 12, Demetre'as Riversas 11 (3/3 tritaškių), Rolandas Šmitas 10 (6 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 7, Kevarriusas Hayesas 6 (8 atk. kam.).